PODSUMOWANIE JESIENI 2019

Podsumowanie jesieni


Piłkarska jesień już za nami, a więc przyszedł czas podsumowań. Przyjrzyjmy się bliżej, jak radziły sobie nasze zespoły w swoich ligach.

Zespół seniorów

Drużyna seniorów w obecnych rozgrywkach klasy okręgowej grupy wrocławskiej po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli ligowej, które niestety jest w strefie spadkowej. Odmłodzony zespół seniorów Parasola w 15 meczach wygrał tylko dwa spotkania, cztery zremisował i aż dziewięć razy przegrał. Bilans bramkowy prezentuje się następująco: 17 bramek strzelonych i 36 straconych. Podsumowując po tej rundzie jest duży niedosyt, szczególnie w meczach na własnym boisku. Teraz przed podopiecznymi Roberta Cichego trudne zadanie walki o utrzymanie, ale wykonalne zatem czeka ich ciężka praca na treningach w zimowym okresie przygotowawczym. Cel na rundę wiosenną to walka o jak najlepsza lokatę, tak żeby sezon skończyć pozytywnie.

Junior starszy

Zespół juniora starszego po 12 spotkaniach zajmuje 8. miejsce w I Lidze Dolnośląskiej
z 14-punktami na koncie. Podobnie jak w przypadku seniorów, zawodnicy trenowani przez Grzegorza Jachimowicza lepiej radzą sobie na boisku rywala, niż na własnym terenie. Defensywa Parasola w obecnej kampanii nie zwykła tracić dużo bramek, o czym świadczy
5. miejsce w tabeli pod względem straconych goli. Statystki ofensywne zespołu prezentują się nieco gorzej, ale wierzymy, że i to ulegnie poprawie, a zespół awansuje w ligowej tabeli.

Junior młodszy

Podopieczni Jakuba Dudziaka zakończyli sezon jesienny wielkim sukcesem. Zajęli 2. miejsce
w ligowej tabeli i tym samym awansowali do I Ligi Dolnośląskiej. Nie udałoby się to, gdyby zespół Miedzi II Legnica, który zajął 1. miejsce, nie był reprezentowany już przez inny zespół ze swojego klubu w wyższej klasie rozgrywkowej. Jak to się mówi, szczęściu trzeba dopomóc. Dlatego trener Jakub Dudziak wraz ze swoimi zawodnikami może świętować awans i dobrze się przygotować do nowego wyzwania.

Trampkarz

Zespół trampkarzy zajął 4. lokatę w I Lidze Dolnośląskiej. Po 14 meczach zdobył
21 punktów. W tabeli ligowej widać było gołym okiem różnice między dwoma czołowymi ekipami Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław nad resztą stawki. Natomiast obie drużyny nie mogą awansować ligę wyżej, ze względu na to, że są już reprezentowane przez inne zespoły ze swoich akademii. Marzenia o awansie do Centralnej Ligi Juniorów należy jednak odłożyć na przyszły rok. Drużyna prowadzona przez Artura Nahajło przegrała bezpośredni mecz
o miejsce premiowane awansem do baraży z Lechią Dzierżoniów. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla gospodarzy z Dzierżoniowa. Wierzymy, że nasi zawodnicy wyciągną cenne wnioski z tej porażki, a w następnym sezonie zapewnią sobie awans do upragnionej CLJ.

Drugi zespół trampkarzy prowadzony przez trenera Marcina Krawczyka zwieńczył sezon jesienny awansem do V Ligi Okręgowej wygrywając wszystkie swoje mecze, za co również gratulujemy.

Młodzik

Chłopcy, którzy rozwijają się pod okiem Jacka Narojczyka, zajęli 4. miejsce w tabeli I Ligi Dolnośląskiej. Strata do podium wyniosła jedynie 7 punktów. Młodzi zawodnicy zagrali bardzo równy sezon, prezentując podobną formę na własnym boisku, jak i na wyjazdach. Celem na nadchodzący sezon jest przede wszystkim dalsze kształtowanie tych chłopców jako przyszłych piłkarzy.

Drugi zespół młodzików do samego końca walczył o awans do II Ligi Dolnośląskiej, niestety musiał uznać wyższość Olympica II Wrocław.

Trzecia drużyna młodzików wywalczyła awans do V Ligi Okręgowej. Reszta zespołów zgłoszonych do kategorii młodzik godnie reprezentowała barwy klubowe.

 

Z nadzieją patrzymy na rozwój naszych młodych piłkarzy oraz coraz lepsze wyniki. Liczymy, że dobrze wykorzystają cenne doświadczenia, które będą miały duże znaczenie w ich dalszym rozwoju.