PODSUMOWANIE RUNDY - SENIOR I OLDBOY

Nasz cykl podsumowań rundy jesiennej sezonu 2022/23 kończymy na naszych drużynach oldboy i seniorów. Ten sezon z różnych względów był wyjątkowy dla obu zespołów. Drużyna oldboy w tym sezonie była beniaminkiem w 1 Lidze Oldboy. Seniorzy natomiast otworzyli nowy rozdział w swojej historii, ponieważ po ośmiu latach pracy trener Robert Cichy pożegnał się z zespołem, a nowym szkoleniowcem Parasola Wrocław został Miłosz Wroński.

 

I Liga Oldboy - Grupa 1


Miejsce: 2   Punkty: 19   Bilans: 10   Bilans meczów: 6/1/1

Pełna tabela

 

Beniaminek tegorocznej 1 Ligi Oldboy zaskoczył całą stawkę. Na inaugurację sezonu nasza drużyna zaliczyła wysoką porażkę. Dla piłkarzy Parasola był to sygnał do tego, żeby w każdym kolejnym meczu pokazać, że awans wywalczony w zeszłym sezonie nie był dziełem przypadku. I tak od tamtego momentu Oldboye pozostali niepokonani. Seria zwycięstw doprowadziła do tego, że zime nasi zawodnicy spędzają na drugim miejscu z taką samą liczbą spotkań co lider, ale rozegrali jeden mecz mniej, co pozwala liczyć na walkę o mistrzostwo 1 Ligi na wiosnę. Trzymamy kciuki!

 

 

Wrocławska A Klasa

 

Miejsce: 9   Punkty: 19   Bilans: 0   Bilans meczów: 4/7/4

Pełna tabela

 

Po ośmiu latach Robert Cichy przestał pełnić funkcję pierwszego trenera.

Drużyna została objęta przez trenera Miłosza Wrońskiego i przed rozpoczęciem sezonu przeszła gruntowną przebudowę. Pojawiło się wielu nowych piłkarzy w tym takie nazwiska jak Krzysztof Ulatowski (był piłkarz m. in. Śląska Wrocław), Robert Rosiński (były piłkarz m. in. Śląska Wrocław) oraz Kamil Witkowski w przeszłości również reprezentujący Śląsk. Dodatkowo od tego sezonu w zespole grają trenerzy naszego klubu oraz wielu juniorów lub zawodnicy, którzy nie dawno ukończyli wiek juniora w naszym klubie. Drużyna oparta jest na doświadczonych zawodnikach, którzy grali w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a doświadczeniu pomaga młodość i ambicja w postaci wychowanków naszego klubu. Na piętnaście rozegranych meczów przydarzyło się aż siedem remisów, na co zwraca uwagę trener. Ostatni z nich natomiast jest dobrym fundamentem na przyszłość, ponieważ zawodnicy pokazali świetny charakter i wole walki, dzięki czemu odwrócili losy spotkania z wyniku 0:2. Swoje zwycięstwa seniorzy Parasola zawdzięczają na pewno wspaniałym kibicom. Rodzice naszych najmłodszych zawodników wraz ze swoimi pociechami postanowili odwiedzić jeden z meczów o czym można przecztać tutaj [wkleić link do artykułu]. Wszystkie te rzeczy nie byłyby możliwe gdyby nie sponsorzy, którzy wspierają naszych dorosłych zawodników. Specjalne podziękowania dla : Game Sport, Czas Reakcji, Bieg-Car Serwis Samochodowy, Szybki Druk. Dziękujemy!