PODSUMOWANIE RUNDY - JUNIOR

Kończymy rundę jesienną sezonu 2022/23. Pora na podsumowanie pierwszej połowy sezonu w wykonaniu naszych juniorów. Do rozgrywek w tej kategorii wiekowej przystąpiły cztery nasze zespoły. Jak sobie poradziły? Czas sprawdzić jak poradzili sobie podopieczni trenerów Dederki, Dudziaka i Narojczyka.

 

I Liga Wojewódzka Juniora Starszego - A1

 

Miejsce: 15   Punkty: 14   Bilans: -10   Bilans meczów: 4/2/9

Pełna tabela

 

Najstarsi zawodnicy Parasola nie mogą zaliczyć tej rundy do udanych. Drużyna w połowie rundy została przejęta przez trenera Jacka Narojczyka, który został postawiony przed trudnym zadaniem, ponieważ drużyna miała wtedy zaledwie dwa punkty w ligowej tabeli i zajmowała ostatnie miejsce. Cel był jasny - poprawa gry i walka o wyjście ze strefy spadkowej.

 

“ Zespół przejąłem w połowie rundy w trudnym momencie bo bez żadnego zwycięstwa. Porozmawialiśmy wtedy kilkukrotnie, ustaliliśmy plan działania i pewne reguły naszego działania w ubiegłej rundzie. Najpierw naszym celem było wygrać jakiś mecz a następnym ucieczka ze strefy spadkowej. Na koniec rundy jesteśmy zadowoleni bo oba te cele udało się zrealizować.  Jestem pełen podziwu dla chłopaków, którzy potrafili się podnieść mimo bardzo trudnego początku rozgrywek. Przekonałem się, że w tym zespole są zawodnicy o wysokich umiejętnościach technicznych oraz rozumienia gry i jeśli dadzą się przekonać do systematycznej pracy na treningach to zaliczą kolejny progres indywidualny oraz zespołowy. Tego sobie życzymy ”

~ Jacek Narojczyk

 

I Liga Wojewódzka Juniora Młodszego - B1

 

Miejsce: 4   Punkty: 26   Bilans: 7   Bilans meczów: 8/2/2

Pełna tabela

 

W innych nastrojach na świąteczną przerwę udają się zawodnicy z rocznika 2006, którzy rywalizowali w I Lidze Wojewódzkiej Juniora Młodszego. Rundę jesienną zakończyli na 4 miejscu do końca rywalizując o najwyższe lokaty z takimi markami jak Miedź Legnica czy Zagłębie Lubin. Drużyna trenera Jacka Narojczyka od początku sezonu prezentowała wysoką formę. Udana runda to wynik dobrych przygotowań w trakcie lata. Ten wynik to nie szczyt możliwości zawodników Parasola o czym przekonuje trener.

 

“ Bardzo dobry obóz, sporo sparingów w okresie przygotowawczym i dobra frekwencja na treningach pozwoliły nam się bardzo dobrze zaprezentować w bardzo wymagającej I lidze wojewódzkiej. Z wyniku sportowego jestem zadowolony natomiast nasza gra może wyglądać  lepiej w niektórych obszarach - nad czym zamierzemy pracować. Najbardziej jednak cieszy mnie indywidualny progres wielu zawodników. Chciałbym żeby w przyszłym roku moi piłkarze znowu wykazali się takim zaangażowaniem i determinacją w dążeniu do osiągania swoich celów sportowych. “ 

 
~ Jacek Narojczyk

 

II Liga Wojewódzka Juniora Młodszego - B1

 

Miejsce: 1   Punkty: 37   Bilans: 47   Bilans meczów: 12/1/0

Pełna tabela

 

Zawodnicy z rocznika 2007 zimę spędzą w fotelu lidera z przewagą wynoszącą siedem punktów. Za podopiecznymi trenera Jakuba Dudziaka runda niemalże idealna. W 13 spotkaniach zaliczyli 12 zwycięstw i zaledwie jeden remis. Warto podkreślić, że liga złożona jest z drużyn w których występują zawodnicy z rocznika 2006. Po tak udanej pierwszej połowie sezonu jedyne czego można życzyć to utrzymanie wysokiej dyspozycji w trakcie wiosny.

 

 

III Liga Okręgowa Juniora Młodszego - B1

 

Miejsce: 2   Punkty: 23   Bilans: 35   Bilans meczów: 7/2/0

Pełna tabela

 

Kolejny zespół, który na koniec rundy może pochwalić się tym, że jest niepokonany. Zawodnicy trenera Grzegorza Dederko w kwestii awansu polegają tylko na sobie, ponieważ tracą zaledwie dwa punkty do lidera i mają w perspektywie jeszcze jeden bezpośredni pojedynek. Teraz w trakcie zimy szlifują formę na treningach, a także mają zaplanowane sparingi z zespołami z wyższych lig. Trener jasno określił cele na rundę wiosenną.

 

“W III lidze po pierwszej rundzie mamy drugie miejsce z niewielką stratą do MKP Wołów. Meczu bezpośredniego żałujemy najbardziej, ponieważ stwarzając sobie mnóstwo sytuacji spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Nie możemy doczekać się rewanżu na boisku w Wołowie. Nie ukrywam że celem na ten sezon jest awans do wyższej ligi i zrobimy wszystko żeby ten cel zrealizować.”


~ Grzegorz Dederko

 

IV Liga Okręgowa Juniora Młodszego - B1

 

Miejsce: 4   Punkty: 23   Bilans: 14   Bilans meczów: 7/2/2

Pełna tabela

 

Nasz ostatni zespół Juniorów Młodszych również walczył w swojej lidze o najwyższe lokaty w tabeli. Ostatecznie zimę spędzi tuż za podium na czwartym miejscu. Plany na zimowe treningi i obóz jest taki sam jak ich kolegów z III Ligi Okręgowej - włączenie się do walki o awans. Trzymamy kciuki.

 

“W IV lidze rundę zakończyliśmy na 4 miejscu. W tej lidze czołówka tabeli jest bardzo wyrównana, więc też liczymy że włączymy się do walki o awans do wyższej ligi. Na duży plus po tej rundzie zasługuje nasza gra w defensywie, ponieważ tracimy bardzo mało bramek, oraz rozwój indywidualny zawodników.

Chłopcy mają przed sobą okres przygotowawczy i sparingi z mocnymi zespołami z wyższych lig, także będą mieli okazję aby porównać swój potencjał (FC Wrocław, Ślęza, Stal Brzeg, MKP Wołów).

Mam nadzieję że dobrze przepracowany okres przygotowawczy, oraz ciężka praca włożona przez chłopców przełoży się na jeszcze lepszą grę na wiosnę i w konsekwencji awans do wyższej ligi.”


~ Grzegorz Dederko