PODSUMOWANIE RUNDY - MŁODZIK

Runda Jesienna sezonu 2022/23 właśnie dobiegła końca. Jest to idealny moment na podsumowanie poczynań naszych drużyn. Tym razem pod lupę bierzemy kategorię wiekową młodzik. Nasze drużyny poradziły sobie bardzo dobrze. W tej rundzie nasz klub reprezentowało aż siedem zespołów w rozgrywkach okręgowych i wojewódzkich. Największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w I Wojewódzkiej Lidze Młodzika.

 

I Wojewódzka Liga Młodzika - D1

 

Miejsce: 1   Punkty: 35   Bilans: 45   Bilans meczów: 11/2/1

Pełna tabela

 

Podopieczni trenera Grzegorza Jachimowicza rundę jesienną kończą na pierwszym miejscu w tabeli. W trakcie sezonu dali się poznać jako dobry zespół, co potwierdza finalny bilans na koniec rundy. Pierwsza drużyna Parasola rundę zakończyła z zaledwie jedną porażką. Zwycięzcy I WLT na pewno nie zamierzają osiadać na laurach. To jaka atmosfera panowała w zespole w trakcie tego sezonu najlepiej oddają słowa trenera:

 

“Drużyna Parasola Wrocław rocznika 2010 to przede wszystkim bardzo zgrana  ekipa chłopaków,  wszyscy za jednego, jeden za wszystkich. Szatnia, mam tu na myśli chłopaków przed meczem i po meczu, zawsze żyje pełnią radości z gry, chęcią wygrywania i polepszania swoich umiejętności. Z tak zaangażowanymi zawodnikami pełnymi pasji pracuje się świetnie.” 


~ Grzegorz Jachimowicz

 

II Wojewódzka Liga Młodzika - D1

Miejsce: 3   Punkty: 24   Bilans: 5   Bilans meczów: 7/3/4

 

Pełna tabela

Nasz drugi zespół ligowy który gra w II Lidze Wojewódzkiej Młodzika ma za sobą równie udany okres. Uczestnicząc w walce o awans do wyższej ligi nasi mali piłkarze ustąpili jedynie Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, oraz zrównali się punktami z drużyną z drugiego miejsca FC Wrocław Academy (24 punkty).

 

“Zespół rywalizował w dwóch ligach- II Wojewódzkiej Lidze Młodzika i III Okręgowej. Rundę możemy uznać za udaną, ponieważ zrealizowaliśmy cele które założyliśmy przed sezonem. W II Lidze byliśmy mocno wspomagani zawodnikami od trenera Jachimowicza, co pozwoliło nam ukończyć sezon na wysokim- 3 miejscu w tabeli.”

~ Grzegorz Dederko

 

I Wojewódzka Liga Młodzika - D2
 

Miejsce: 2   Punkty: 36   Bilans: 36   Bilans meczów: 12/0/4
 

Pełna tabela

Nasz najmłodszy zespół na wojewódzkim szczeblu ligowym. Zawodnicy urodzeni w 2011 roku, którzy debiutowali w takim formacie rozgrywek. Rundę jesienną zakończyli na drugim miejscu wygrywając 12 z 16 meczów i ustąpili w tabeli jedynie drużynie Olympic Junior, która uzbierała taką samą liczbę zwycięstw. Drużyna prowadzona przez trenera Kornela Sikorskiego na pewno nie spocznie na laurach i ciężko pracuje w trakcie zimy, żeby w rundzie wiosennej powalczyć o najwyższe cele.

 

II Wojewódzka Liga Młodzika - D2
 

Miejsce: 7   Punkty: 23   Bilans: -4   Bilans meczów: 7/2/7

 

Pełna tabela

 

Drugi zespół złożony z zawodników urodzonych w 2011 roku. Początek sezonu był dla podopiecznych trenera Amadeusza Izydorczaka bardzo wymagający, co pokazuje bilans po sześciu meczach 0/1/5. Druga część sezonu pokazuje, że drużyna ma charakter i wysokie umiejętności, ponieważ w następnych 10 meczach zaliczyli już tylko 2 porażki. O tym jak przebiegła ta runda opowiada trener:

 

“Po bardzo ciężkim początku sezonu chłopcy w rundzie rewanżowej pokazali się z bardzo dobrej strony i byli rywalizującym zespołem w każdym kolejnym meczu. Osiągnęliśmy duży postęp w organizacji gry, przede wszystkim w otwarciu gry oraz wysokim pressingu. Pod względem indywidualnym, poprawiliśmy przede wszystkim jakość techniczną oraz poruszania się po boisku bez piłki. Celem było czerpanie radości z gry i nauka. Każdy kolejny mecz chłopcy wyciągali wnioski i szybko adaptowali się do warunkòw jakie im stawiano. Oczekiwałem odważnej gry, wychodzenia do piłki z zawodnikiem na plecach oraz podejmowania ryzyka w sytuacjach do tego odpowiednich. Jestem bardzo zadowolony z pracy z zespołem, frekwencja na treningach była bardzo wysoka i nie musiałem dodatkowo motywować zawodników do pracy.

Kolejną rundę będziemy traktować podobnie, tak aby przede wszystkim cieszyć się grą w piłkę.”

                                                                               

~Amadeusz Izydorczak

 

III Okręgowa Liga Młodzika - D1

Miejsce: 3   Punkty: 24   Bilans: 17   Bilans meczów: 8/0/4


Pełna tabela
 

Kolejna drużyna która uczestniczyła w walce o najwyższe cele. Nasz trzeci zespół w kategorii D1 zakończył zmagania na trzecim miejscu w tabeli dwa punkty za drugim miejscem które zajęła drużyna Ślęzy Wrocław. Chłopcy pod wodzą trenera Grzegorza Dederko spisali się bardzo dobrze. Jak zapewnia sam trener, drużyna ma dużo wyższe ambicje niż najniższym stopień podium.

“W III Lidze Okręgowej również uplasowaliśmy się na 3 miejscu, choć jest mały niedosyt, bo była szansa aby się włączyć do walki o awans na szczebel Wojewódzki. Przed chłopcami teraz chwila odpoczynku, a od stycznia zaczynamy przygotowania do nowego sezonu. Czekają nas mocne sparingi (Stal Brzeg, Silesia Żarów, Forza Wrocław, Piast Żerniki). Chciałbym aby chłopcy nabrali troszkę pewności siebie, tak aby na wiosnę te mecze wyglądały jeszcze lepiej, przede wszystkim jeżeli chodzi o budowanie gry.”

~ Grzegorz Dederko

 

IV Okręgowa Liga Młodzika - D1

 

Miejsce: 9   Punkty: 14   Bilans: -21   Bilans meczów: 4/2/7


Pełna tabela
 

Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Janusza zanotowała słaby początek sezonu, ale dzięki systematycznej pracy na treningach zawodnicy Parasola zaczęli rozgrywać lepsze mecze, co przełożyło się na lepsze wyniki w meczach. Jak zapewnia sam trener, drużyna jest zmotywowana i skoncentrowana na dalszych postępach w swojej grze.

 

Widać, że chłopaki bardzo lubią przebywać w swoim towarzystwie, chętnie przychodzą na treningi i ciężko na nich pracują. Celem zespołu na rundę wiosenną będzie skończyć ligę w górnej 6 tabeli i mieć dodatni bilans bramkowy. “


~ Krzysztof Janusz

 

V Okręgowa Liga Młodzika - D1

 

Miejsce: 14   Punkty: 0   Bilans: -78   Bilans meczów: 0/0/12


Pełna tabela

 

Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Wersa nie zaliczy tej rundy do udanych. Młodym piłkarzom nie udało się wygrać w tej rundzie. Na przestrzeni tych dwunastu meczów drużyna zanotowała duży postęp, co widać po osiąganych wynikach. Pierwsza runda w rozgrywkach ligowych już za nimi, a zebrane doświadczenie połączone z ciężką i systematyczną pracą na treningach na pewno zaprocentuje.