PREZENTACJA HERBU

NOWA ODSŁONA NASZEGO HERBU

Pierwszego sierpnia 1944 roku na terenie Warszawy wybuchło powstanie. Przez 63 dni stolica Polski zamieniła się w wielki pole bitwy, której celem była wolna od okupacji ojczyzna. Powstanie Warszawskie okazało się największą powstańczą akcją zbrojną w okupowanej przez Niemców Europie. W trakcie tego konfliktu w samym sercu wydarzeń, w walce o wolność pomagali harcerze z Batalionu "Parasol", który wchodził w skład Armii Krajowej i został powołany m. in. do zadań dywersyjnych.

40 lat temu Tadeusz Banach, Andrzej Kuciel i Michał Popek powołali do życia nasz klub i nazwali go na cześć Batalionu „Parasol”. Tak w 1982 roku na piłkarskiej mapie Wrocławia powstał Młodzieżowy Klub Sportowy „Parasol" Wrocław. Założyciele naszego klubu uznali, że dla młodych sportowców członkowie Batalionu „Parasol” to wspaniali patroni i bardzo dobry wzór do naśladowania.

W związku z obchodami 40-lecia naszego klubu pragniemy przedstawić odnowioną wersję naszego herbu:

Kolorystyka naszego herbu nie zmienia się, nadal dominującymi kolorami są czerwień, złoto i biel, a litery w słowie PARASOL są w kolorze czarnym. Nie zmieniona pozostaje również typografia, która jest w klimacie poprzedniego herbu. Obecny herb bardziej nawiązuje do symboliki związanej z Batalionem „Parasol”. Dodano kotwicę, która nawiązuje do odznaki noszonej przez członków batalionu. Nowym elementem jest również biało-czerwona flaga, która nawiązuje do opasek  walczących powstańców. Ponadto w herbie został umieszczony rok założenia klubu. Sylwetki piłkarza i lekkoatlety nawiązujące do dwóch sekcji sportowych, w których trenują nasi zawodnicy znajdują się po bokach kotwicy.

JEDNA PASJA! JEDEN KLUB! MKS PARASOL!