PODSUMOWANIE JESIENI 2020

Podsumowanie jesieni 2020
 

Runda jesienna w wykonaniu naszych zespołów dobiegła końca, dlatego przypomnijmy, jak radzili sobie zawodnicy wrocławskiego Parasola.

Zespół Seniorów

Drużyna seniorów nie spisuje się na miarę oczekiwań i zajmuje odległe 17. miejsce w ligowej tabeli. Wizja spadku coraz głębiej zagląda w oczy. Głównym problemem zespołu jest gra ofensywna. Podopieczni Roberta Cichego mają najgorszy bilans strzelonych bramek w lidze. Poważną bolączką trenera Cichego jest też punktowanie na własnym boisku. Piłkarze Parasola, podobnie jak w poprzednim sezonie, nie zdołali jeszcze wygrać przed własną publicznością. Sztab szkoleniowy będzie musiał poświęcić sporo czasu na poprawę skuteczności formacji ofensywnej oraz znaleźć receptę na zdobywanie punktów na własnym terenie, aby realnie myśleć o utrzymaniu się w lidze.

Junior starszy

Ekipa Artura Nahajło w minionej rundzie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Zajęli bowiem 3. miejsce w I Lidze Dolnośląskiej. Defensorzy spisywali się rewelacyjnie, o czym świadczy 2. pozycja pod względem ilości straconych bramek. Napastnicy również wyróżniali się nienaganną skutecznością pod bramką przeciwników. Taki wynik napawa optymizmem na kolejną rundę, w której być może uda się wywalczyć upragniony awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Junior młodszy

Pierwszy zespół juniorów młodszych nie zaliczył udanego debiutu w I Lidze Dolnośląskiej. Młodzi piłkarze zajęli ostatnie miejsce w tabeli, co skutkowało spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Na ten rezultat w głównej mierze wpłynęła słaba dyspozycja napastników, którzy w ciągu sezonu tylko 11 razy trafili do siatki rywali. Jest to cenna lekcja dla naszych piłkarzy, którzy z pewnością przeanalizują, co szwankowało w trakcie sezonu i postarają się o jak najszybszy powrót do I Ligi Dolnośląskiej.

Druga drużyna zaś skończyła rozgrywki w środku stawki III Ligi Okręgowej, prezentując bardzo równą formę.

Trampkarz

Zawodnicy szkolący się pod sterami Jacka Narojczyka i Marcina Krawczyka, mają za sobą udaną rundę. Ligową batalię zakończyli na 5. pozycji. W minionej rundzie nie było im dane myśleć o awansie do CLJ, ale zebrane doświadczenie pozwoli im walczyć o zrealizowanie tego celu w najbliższych latach. W nadchodzących rozgrywkach I Liga Dolnośląska będzie bardzo mocno obsadzona, ale, jak dobrze wiemy, w piłce nożnej nic nie jest pewne i sprawa awansu nie musi się rozstrzygnąć pomiędzy najlepszymi.

Drugi zespół trampkarzy rozegrał wyśmienitą rundę. W lidze nie mieli sobie równych i uplasowali się na 1. pozycji ze sporą przewagą nad resztą stawki. Tym samym awansowali do IV Ligi Okręgowej.

Reszta drużyn trampkarzy godnie reprezentowała barwy klubowe w swoich ligach.

Młodzik

Podstawowy zespół młodzików również ma za sobą bardzo udany okres. Bardzo dobra, a przede wszystkim równa gra pozwoliła zająć 2. pozycję w I Lidze Dolnośląskiej. W sezonie lepszy okazał się być tylko Śląsk Wrocław. Taki rezultat jest bardzo optymistycznym znakiem na przyszłość. Kto wie, może spod skrzydeł Parasola znów wyfrunie obiecujący zawodnik, który z powodzeniem będzie walczył na boiskach Ekstraklasy.

Idealnym zwieńczeniem kapitalnego sezonu drugiego zespołu młodzików byłby awans do II Ligi Dolnośląskiej, ale tak się jednak nie stało. Chłopcy prowadzeni przez Marcina Wekierę musieli uznać wyższość Piasta Żmigród, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził wrocławian o zaledwie jeden punkt.

Trzecia drużyna reprezentująca barwy wrocławskiego Parasola w kategorii młodzik nie musiała uznawać wyższości żadnego z rywali, bowiem to oni całkowicie zdeklasowali resztę stawki, wygrywając wszystkie spotkania. Nagrodą za fantastyczną postawę na boisku jest awans do IV Ligi Okręgowej.

Reszta zespołów u-13 z przytupem demonstrowała swoje umiejętności na boisku.

Młodsze roczniki

Nasz klub jest też godnie reprezentowany przez najmłodszych zawodników. Już teraz chłopcy z kategorii orlika i żaka osiągają sukcesy na wielu ogólnopolskich turniejach i zbierają pierwsze szlify na swojej piłkarskiej drodze. Z przyjemnością patrzymy na ich rozwój i liczymy, że w przyszłości to oni będą stanowić o sile naszego klubu.

Jesteśmy dumni z dotychczasowych wyników naszych piłkarzy i życzymy nieustępliwości w walce o kolejne sukcesy.